GÜNDEM

Ziraat Bankası’na Olan Çiftçi Borçları Ertelenecek

Dün düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, çiftçinin kredi borçlarının erteleneceğini duyurmuştu. Peki çiftçilerin kredi borçlarını erteletmek için ne yapmaları gerekiyor? Çiftçiler borçlarının ertelenmesi için nereye başvuracak?

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş önemli açıklamalar yaptı. Toplantıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nın bir sunum yaptığını belirten Kurtulmuş, çiftçilerin tarım ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılarak erteleneceğini duyurdu. Ayrıca toplantıda taklit ürünler hakkında da önemli kararlar alındığını belirten Kurtulmuş, taklit ürün yapan ve satanların cezalarının arttırılacağını söyledi. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’de hayvan sayısının arttırılmasına ilişkin de çalışmalara başlanacağını söyleyerek, bakanlar kurulunda gündeme gelen “Türkiye Uzay Ajansı” konusuna da değindi.

ÇİFTÇİ KREDİ VE TARIM BORÇLARI ERTELENECEK

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında çok önemli bir açıklama yaptı. Tarım ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını belirten Kurtulmuş, toplantıda Tarım Bakanının bir sunum yaptığını ve borçların da erteleneceğini söyledi. Henüz yapılandırmanın ne zaman yapılacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

TÜRKİYE UZAY AJANSI KURULMASI

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, toplantıda aynı zamanda “Türkiye Uzay Ajansı” konusuna da değindiklerini belirterek, bunun Türkiye için geç kalınmış bir proje olduğunu, en yakın zamanda bu konuda da çalışmalara başlanacağını dile getirdi. Türkiye’nin araştırma konusunda başka ülkelerden bir eksiğinin bulunmadığını dile getiren Kurtulmuş, yapılacak çalışmalarla bu projenin de bir an önce hayata geçeceğini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top