BORSA

Yeşil Yapı’dan iddialara ilişkin açıklama

Yeşil Yapı hisseleri ile ilgili olarak son zamanlarda yaşanan olağandışı fiyat ve miktar hareketlerinin tahtada 50 milyon lotluk satışın yapılacağı, bunun için manipülatörlerin devrede olduğu nedeniyle yaşandığı iddialarına karşılık Şirketten açıklama geldi.

Borsagündem isimli internet sitesinde yeralan haberde; Yeşil Yapı hisselerinde manipülasyon yapmaya hazırlanan bir grup manipülatörün devrede olduğundan ve tahtada 50 milyon lotluk satışın yapılacağından sözediliyordu.

Bu iddiaların üzerine Yeşil Yapı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklama gönderdi. Açıklamada; bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında Yeşil Yapı’nın faaliyetlerine ait gerçek dışı haber ve değerlendirmelerin olduğu; yatırımcılar ve Şirketin mağduriyet yaşamaması adına manipülatörlerin duyumlarına dayanarak yapılan bu haberlere itibar edilmemesi ayrıca bu tarz asılsız iddialarda bulunan kişi/kuruluşlar hakkında hukuki yollara başvurulacağının altı çizildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top