GİRİŞİMCİ/KOBİ

Yeminli Tercüme Hizmeti mi Arıyorsunuz?

Tercüme, birçok kurumsal firmanın ihtiyacı olan bir konu. Ve her şirkette ihtiyacı olan her dilde tercümanı şirket bünyesinde barındırabilme gücüne sahip değil. Özellikle arapça tercüme gibi spesifik dillerde profesyonel tercüme hizmeti almak/bulmak oldukça zor.

İmge Tercüme / Sponsor Haber

Günümüzde birçok alanda yurtdışı faaliyetler sürekli olarak artmaktadır. Resmi görüşmeler, ticaret anlaşmaları, farklı sektörlerdeki çalışmalar veya yalnızca bilgi alışverişi konusunda yabancı ülkelerle sürekli olarak bir irtibat kurulmaktadır. Bu ve buna benzer durumlarda da çeşitli yabancı metinlerin ülkemiz diline veya kendi dilimizdeki metinlerin de yabancı bir dile çevrilmesi gerekmektedir. Uzun zamandır bu alanda çalışmalarını sürdüren tercümanlar, farklı dillerdeki metinler, dizi veya filmleri, önemli anlaşmaları veya yalnızca basit yazışmaları çevirebilmekte ve uzman oldukları dil konusunda insanlara yardımcı olmaktadır. Bu tür çalışmaların profesyonel bir şekilde gerçekleştirildiği tercüme büroları, onlarca hatta yüzlerce dilin çevirisi gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında yeminli tercümeler, akademik tercümeler ve daha pek çok çeşit yer almaktadır.

İstanbul’da tercüme ihtiyacı diğer şehirlere oranla biraz daha fazladır. Özellikle birçok hukuki, ticari, sanatsal çalışmaların ana kaynağı olmasından dolayı İstanbul’da bu alanda hizmet veren birçok tercüme bürosu yer almaktadır. Bunlar arasında profesyonelliği, dil çeşitliliği, fiyatları ve başarılı çalışmaları ile bilinen İmge Tercüme ön sıralarda yer almaktadır. Yüzlerce farklı dilde çeviri gerçekleştirebilen ve Toshiba, Garanti Bankası, Türk Telekom gibi dev firmalara da hizmet veren İmge Tercüme, İstanbul Şişli’deki ofisinde tercüme sektöründeki ihtiyacı karşılamak için çalışmalara devam etmektedir.

İmge Tercüme ve Çeviri Alanındaki Çalışmaları

İnternet sitesinde belirttiği gibi pek çok farklı dilde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. 120 farklı dilde noter onaylı tercümanlar tarafından yapılan çevirilerde, tercümanın işi bittikten sonra bu metinler editör tarafından kontrol edilir. Eğer editör kontrolü sırasında bazı eksik noktalar bulursa bu eksiklikler tercüman ile beraber giderilir. Çevrilecek metinde herhangi bir sorun olmadığı zaman yeminli tercüman metni imzalar ve müşteriye teslim edilir. Özellikle resmi evrakların tercüme edilmesinde yeminli tercümana ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Bunlar arasında nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport, mahkeme kararları tercümesi, diploma veya traskript tercümesi gibi resmi evraklar yer almaktadır. İmge Tercüme, kendi çalışmaları ile pazarlama, ticaret, finans, tıp veya hukuk gibi alanlarda önemli çeviriler gerçekleştirmektedir. Birçok resmi kurumda, yeminli tercüman tarafından onaylanmayan çeviriler işlem görmez ve ciddiye alınmaz. Bu nedenle İmge Tercüme’nin bu alana çok daha fazla önem verdiği ve 120 farklı dilde çalışmalarını profesyonel anlamda gerçekleştirdiği bilinmektedir. Bu diller arasında en başta İngilizce tercüme gelir. Bunların yanında günümüzde sıklıkla lazım olan arapça tercüme, Fransızca tercüme, almanca tercüme, Rusça tercüme, yunanca tercüme, Romence, Çince veya Japonca gibi dillerde tercüme yapılmaktadır. Arapça Tercüme ile ilgili detaylı bilgileri bu sayfadan bulabilirsiniz.

https://www.imgetercume.com/arapca-tercume/

Siz de profesyonel yeminli tercüme hizmetine ve yeminli tercümana ihtiyaç duyuyorsanız, İmge Tercüme ile irtibat kurarak kısa sürede tüm metinlerinizin çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki firma bilgilerinden yararlanarak İmge Tercüme’ye ulaşabilirsiniz.

Firma Bilgileri

Firma: İmge Tercüme
Webhttps://www.imgetercume.com/yeminli-tercume/
Telefon: 0212 217 55 41 – 0212 217 10 71
E-posta: info@imgetercume.com

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top