Yatırımcılar dikkat! Bugün vade sonu..

Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası'nda işlem görmekte olan ve vade sonu Ocak 2017 ( bugün ) olan sözleşmelerle ilgili olarak yatırımcıları uyardı ve uzlaşma konusunda bilgi verdi.

Yatırımcılar dikkat! Bugün vade sonu..
Yatırımcılar dikkat! Bugün vade sonu.. admin
Borsa İstanbul, Vadeli İşlemler ve Opsiyon  Borsası ile ilgili olarak VİOP'ta işlem gören ve vade sonu bugün ( 31 Ocak 2017 ) olan kontratların uzlaşma yöntemine ilişkin KAP'ta duyuru yayınladı. Borsa İstanbul, sözkonusu duyurusunda VİOP'ta işlem gören Pay Opsiyon, DolarTL Opsiyon, EUR/USD Çapraz Kuru Vadeli İşlem, EuroTL Vadeli İşlem, DolarTL Vadeli İşlem, Baz Yük Elektrik Vadeli İşlem, Çelik Hurda Vadeli İşlem, Aylık Gecelik Repo Vadeli İşlem, Makarnalık Buğday Vadeli İşlem, Anadolu Kırmızı Buğday Vadeli İşlem ve  Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri'nin 31 Ocak 2017 Salı ( bugün ) günsonunda itfa olacağını belirtti. Bugün günsonunda birtakım sözleşmelerde fiziki teslimatla uzlaşma olurken bir kısım sözleşmeler de nakdi uzlaşmaya konu olacak. Borsa İstanbul'un 19 Temmuz 2013 tarihli ve 433 no'lu VİOP İşleyiş Esasları Genelgesi çerçevesinde; Makarnalık Buğday, Anadolu Kırmızı Buğday ve Pay vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyonların doğrudan fiziki teslimata tabi olacağını Diğer Vadeli İşlem Sözleşmeleri'ndeki açık pozisyonların nakdi uzlaşmaya tabi olacağını, Pay Opsiyon Sözleşmeleri'nde hak kullanımı talimatının verilmesinin gerekli olduğunu, hak kullanımı için talimat verilmemesi haline açık pozisyonların herhangi bir uzlaşma olmaksızın kapatılacağını, DolarTL Opsiyon Sözleşmeleri'nde ise kârda olan opsiyonların otomatik kullanıma tabi olacağını, belirterek, detaylı bilgi için  433 No'lu Genelge'ye yatırımcıların bakabileceğini beyan etti. Borsa İstanbul ayrıca yatırımcıların, 01 Şubat 2017 itibariyle yeni açılacak sözleşmelerle ilgili olarak www.borsaistanbul.com/erd linkinden bilgi alabileceğini duyurdu.    
433 No'lu Genelge Borsa İstanbul Gündem vade sonu Vadeli işlemler Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası Vadeli işlemlerde uzlaşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?