BORSA

Yatırımcılar dikkat! Bugün vade sonu..

Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası’nda işlem görmekte olan ve vade sonu Ocak 2017 ( bugün ) olan sözleşmelerle ilgili olarak yatırımcıları uyardı ve uzlaşma konusunda bilgi verdi.

Borsa İstanbul, Vadeli İşlemler ve Opsiyon  Borsası ile ilgili olarak VİOP’ta işlem gören ve vade sonu bugün ( 31 Ocak 2017 ) olan kontratların uzlaşma yöntemine ilişkin KAP’ta duyuru yayınladı.

Borsa İstanbul, sözkonusu duyurusunda VİOP’ta işlem gören Pay Opsiyon, DolarTL Opsiyon, EUR/USD Çapraz Kuru Vadeli İşlem, EuroTL Vadeli İşlem, DolarTL Vadeli İşlem, Baz Yük Elektrik Vadeli İşlem, Çelik Hurda Vadeli İşlem, Aylık Gecelik Repo Vadeli İşlem, Makarnalık Buğday Vadeli İşlem, Anadolu Kırmızı Buğday Vadeli İşlem ve  Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri’nin 31 Ocak 2017 Salı ( bugün ) günsonunda itfa olacağını belirtti.

Bugün günsonunda birtakım sözleşmelerde fiziki teslimatla uzlaşma olurken bir kısım sözleşmeler de nakdi uzlaşmaya konu olacak. Borsa İstanbul’un 19 Temmuz 2013 tarihli ve 433 no’lu VİOP İşleyiş Esasları Genelgesi çerçevesinde;

  • Makarnalık Buğday, Anadolu Kırmızı Buğday ve Pay vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyonların doğrudan fiziki teslimata tabi olacağını
  • Diğer Vadeli İşlem Sözleşmeleri’ndeki açık pozisyonların nakdi uzlaşmaya tabi olacağını,
  • Pay Opsiyon Sözleşmeleri’nde hak kullanımı talimatının verilmesinin gerekli olduğunu, hak kullanımı için talimat verilmemesi haline açık pozisyonların herhangi bir uzlaşma olmaksızın kapatılacağını,
  • DolarTL Opsiyon Sözleşmeleri’nde ise kârda olan opsiyonların otomatik kullanıma tabi olacağını,

belirterek, detaylı bilgi için  433 No’lu Genelge’ye yatırımcıların bakabileceğini beyan etti.

Borsa İstanbul ayrıca yatırımcıların, 01 Şubat 2017 itibariyle yeni açılacak sözleşmelerle ilgili olarak www.borsaistanbul.com/erd linkinden bilgi alabileceğini duyurdu.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top