Yabancılar için Türkiye niye cazip?

Morgan Stanley, son dönemde siyasi tarafta beklenmedik gelişmelerin olmasına rağmen yabancıların Türk piyasalarıyla ilgili olarak neden kötümser olmadıklarını 4 maddede açıkladı.

Yabancılar için Türkiye niye cazip?
Yabancılar için Türkiye niye cazip? admin
Morgan Stanley, yabancı yatırımcıların Türkiye ile ilgili pozisyonlarında beklenmedik siyasi gelişmelere rağmen temelde neden değişikliğe gitmediklerini, yayınladığı raporundaki 4 madde ile açıkladı. Yabancı temel senaryoda değişiklik öngörmüyor Buna göre; Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında makroekonomik göstergeler açısından iyi durumda. Mehmet Şimşek'in kabinede kalarak; Başbakan Yardımcılığı görevine devam etmesiyle birlikte parasal ve mali politikalarda büyük bir değişikliğin olmayacağı işareti. Kurlardaki oynaklık olduğunda yerlilerin döviz satış hareketlerinin TL'nin yüklü değer kaybı açısından etkin bir çıpa olmasının ispatı. Başkanlık ve anayasa değişikliği için 2016 son çeyreği ya da 2017 ilk çeyreğinde olası bir referandumun, mevcut siyasi dengeleri değiştirmeyeceği inancı. Eğer bu gelişmeler olursa; ibre Türkiye için  olumsuza dönecek Morgan Stanley, siyasi risklerin yüksek  olmasına rağmen yabancı yatırımcıların Türkiye ile ilgili kötümser olmadıkları konusuna biraz şaşırdıklarını belirtti raporunda; yabancı yatırımcıların eğer; Enerji fiyatlarında süregelen bir yükselişin devam etmesini , Siyasi gelişmelerin erken seçimi tetiklemesini, Nisan'da meydana gelen turist sayısındaki yüzde 28'lik düşüş gibi turizm sektöründen endişe verici rakamların gelmesiyle birlikte turizm sektörünün giderek bozulmasını,  Reel sektörde TL'nin değer kaybının geri tepmesi ve satışların düşmesiyle birlikte problemlerin artmasının bir işareti olarak borçların ve kredilerin yapılandırılması girişimlerinin giderek artmasını,   TCMB'nin parasal politikada gevşemesinin devamıyla birlikte gelecekte koşullar daha olumsuz olduğunda zamanında ve etkin olarak tepki vermesinin acziyetini görmeleri halinde Türkiye ile ilgili fikirlerinin  daha olumsuza döneceğinin altı çizilmiş.  
Morgan Stanley bankacılık raporu Morgan Stanley Türkiye raporu Türkiye'de yabancı yatırımları yabancı yatırımcı Yabancı yatırımcı satış yapıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?