BANKALAR

Vakıfbank’tan Şekerbank açıklaması

Vakıfbank’ın, BTA Bank ve BTA Securities’in borcuna karşılık olarak satışa çıkardığı Şekerbank hisseleri ile ilgili olarak borçluların açtığı ihalenin feshi davasında, borçlular davadan feragat etti.

Vakıfbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen açıklamada;Vakıfbank’ın elinde bulunan Şekerbank hisseleriyle ilgili olarak; Vakıfbank’a borcu bulunan BTA Bank JSC ve BTA Securities JSC’nin açtığı davada, borçluların davadan feragat ettikleri belirtildi.

Vakıfbank’ın sözkonusu KAP açıklamasında;

“Bankamızın BTA Bank JSC ve BTA Securities JSC’den olan alacaklarının tahsili için başlatılan icra takibi çerçevesinde icraen satılan Şekerbank T.A.Ş. hisseleriyle ilgili olarak borçlular tarafından açılan ihalenin feshi davası, borçluların davadan feragat etmeleri nedeniyle 30.06.2016 tarihli duruşmada reddedilmiştir. Davanın reddine dair kararın kesinleşmesinin ardından ihale bedeli icra dosyasından tahsil edilebilecektir.” denildi

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top