BORSA

Uyum Gıda’nın üyeliği iptal edildi

Borsa Kotundan geçtiğimiz ay kendi isteğiyle çıkan Uyum Gıda’nın MKK üyeliği de iptal edildi.

Merkezi Kayıt Kuruluşu ( MKK ) tarafından  Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen açıklamaya göre; Uyum Gıda’nın  MKK üyeliği iptal edildi.

Makro Market’in hakim ortak olarak diğer pay sahiplerinin paylarını almasıyla birlikte kendi isteğiyle Borsa kotundan çıkan Uyum Gıda’nın  MKK üyeliği de iptal edildi.

MKK’nın açıklamasında “Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun Kuruluş, Faaliyet, Çalışma ve Denetim Esasları Hakkında Yönetmeliği’nin; Üyeliğin geçici durdurulması veya iptalini düzenleyen 24. maddesinin 2. fıkrasının (f) bendi “Yukarıda belirtilenler hariç mensup olduğu grup itibarıyla aranan üyelik koşullarını yitirmesi durumunda MKK’ca belirlenen süre içinde aykırılığın giderilmemesi.” hükmü gereği Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin, Kuruluşumuz nezdindeki üyeliği iptal edilmiştir.” denildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top