BORSA

Türkiye’nin yüz akı Koç ailesi yine vergi rekortmeni!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan veriye göre; Türkiye’nin en yüksek vergi ödeyen 5 kişisinden 4’ü Koç ailesinden..

İlk 5 vergi rekortmeni Koç Ailesi’nden

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan  “2015 yılı Vergilendirme Dönemi Gelir Vergisi Mükellefleri Türkiye Geneli İlk 100” listesinin ilk 5’inin 4’ü Koç ailesinden çıktı. Türkiye’nin vergi rekortmeni ise 45,2 milyon TL vergi ödemesiyle Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Sevim ARSEL oldu.

ARSEL’i Rahmi Koç 44,3 milyon TL ile ikinci sırada izlerken; listede 3. sırayı 33,9 milyon TL vergi ödemesiyle Enka Holding Fahri Başkanı Şarik Tara, 4. sırayı  27,3 milyon TL vergi ödemesiyle Koç ailesinden Suna KIRAÇ ve 5. sırayı ise Ocak 2016’da vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KOÇ  yaklaşık 26 milyon TL vergi ödemesiyle aldı. Yine Koç ailesinden Ömer KOÇ da listede 7. sırayı alıreken, onu son dönemlerde yaptığı satınalmalarla kendinden söz ettiren Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit ŞAHENK 21,2 milyon TL vergi tutarıyla izledi. İlk 10’da kalan 3 sırayı ise isimlerinin açıklanmasını istemeyen vergi mükellefleri paylaştı.

 Survivor ile rekor kıran  Acun 25. sırada!

TV8 kanalının sahibi ve  Var mısın Yok musun, Survivor gibi ratin rekorları kıran programların yapımcısı Acun ILICALI 7,6 milyon TL vergi ödemesiyle 25’inci sırada yer aldığı listede ünlü komedyen/yapımcı ve oyuncu Cem YILMAZ ise 5,2 milyon TL  ile 42’nci basamakta sıra buldu.

(İHA)

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top