Türkiye’nin Dört Bir Yanında En Çok O Tüketiliyor, Üreticiler Taleplere Yetişemiyor!

Balıkesir’den Türkiye’nin dört bir yanına sakatat gönderen iş adamı Erdal Aslanboğa, kokoreç fiyatlarında artış yaşandığını ve bu artışın ürün miktarında azalma yaşanmasından kaynaklandığını söyledi.

Türkiye’nin Dört Bir Yanında En Çok O Tüketiliyor, Üreticiler Taleplere Yetişemiyor!
Türkiye’nin Dört Bir Yanında En Çok O Tüketiliyor, Üreticiler Taleplere Yetişemiyor! sema eren

Balıkesir’den Türkiye’nin dört bir yanına sakatat gönderen iş adamı Erdal Aslanboğa, kokoreç fiyatlarında artış yaşandığını ve bu artışın ürün miktarında azalma yaşanmasından kaynaklandığını söyledi. 

Türkiye genelinde kasaplar, sakatatları bulmakta zorlandıklarından yakınırken Balıkesir’de iş adamı Erdal Aslanboğa Türkiye’nin dört bir yanına kokoreç gönderiyor. Sektörde başta kokoreç olmak üzere sakatat ürünlerinin zor bulunduğunu ve malzemede azalma yaşandığını söyleyen Aslanboğa, bu yüzden fiyatlarda yüzde 50 artış yaşandığını aktardı.

SAKATAT ÜRÜNLERİ ET FİYATLARIYLA YARIŞIYOR

Sakatat geçiş dönemlerde tercih edilmeyen ve kasaplar tarafından bir kenara atılan bir ürünken şimdilerde fazlasıyla talep görüyor. Özelliklede son dönemlerde sakatat ürünlerin et fiyatlarıyla kafa kafaya yarıştığı ve kasaplarda sakatat ürünlerin bulunmasının zorlaştığı öğrenildi. Sakatat ürünlerdeki azalma fiyatları burdu ve fiyatlarda artış görüldü. Öte yandan Balıkesirli iş adamı Erdal Aslanboğa’nın Türkiye’nin birçok yerine kokoreç yapımı için bağırsak gönderdiği ve aslında hiçbir zaman kokoreçte talep azalmadığını yalnızca sakatat ürünlerinde azalma yaşandığı için fiyatlarda artış görüldüğünü bu yüzden de taleplerde düşüş görüldüğünü söylediği öğrenildi.

‘TALEP ÇOK FAZLA’

Balıkesirli iş adamı Erdal Aslanboğa, yine Balıkesir’de bir mezbahanın ortaklığını yapıyor ve kokoreç üzerine bir işletme yürütüyor. İşin içinde olan Aslanboğa, Kokoreç denildiğinde ilk akla Balıkesir geldiğini ve talebin çok fazla olduğunu söyledi. Hızla kokoreç ve sakatat mekanlarının çoğalmaya başladığını söyleyen Aslanboğa, talep fazla olsa da sakatat miktarında azalma olduğunu ancak kokoreç talebinin oldukça arttığını söyleyerek ‘Biz taleplere yetişemiyoruz’ dedi.

 

Balıkesir Balıkesir haberleri Kokoreç üretimi Talep Erdal Aslanboğa Türkiye Üretim Sakatat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?