BORSA

Turkcell’den o haberlere ilişkin açıklama

Turkcell’den, ana hissedar Çukurova Holding’in  Alfa Telecom’un Turkcell’deki dolaylı paylarıyla ilişkili olarak alma hakkını kullanmadığı yönünde medyada çıkan haberlere ilişkin açıklama geldi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen açıklamada; Turkcell’in ana hissedarı Çukurova Holding’in diğer hissedar olan Alfa Telecom’un Turkcell’deki dolaylı paylarını alma hakkını kullanması ya da kullanmaması ile ilgili olarak; Turkcell’in davalara taraf olmadığı dolayısı ile gelişmeler hakkında doğrudan bilgi sahibi de olmadığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Alfa Telecom ile Çukurova grubu arasındaki konuların Turkcell’in faaliyetlerini etkilemediğinin ve hissedarlar için değer yaratma amacıyla  Yönetim Kurulu ve üst yönetimin çalışmalarına devam ettiğinin altı çizildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top