AKARYAKIT

Türk akımında gözler Avrupa Komisyonu’nda- Medvedev

Türk akımı projesiyle Rus gazının Avrupa’ya taşınması konusunda Medvedev, Rossiya-24 TV kanalına konuştu. Medvedev, sözkonusu projeyle ilgili olarak Avrupa Komisyonu’ndan herhangi bir resmi teklifin gelmediğini söyledi.

Sputnik haber sitesinde yeralan yazıya göre; Rusya’nın enerji devi Gazprom Yönetim Komitesi Başkanı Russian Alexander Medvedev; Türk akımı projesiyle Rusya’nın gazının Avrupa’ya taşınması konusunda; kendilerine Avrupa Komisyonu tarafından herhangi bir resmi teklif gelmediğini söyledi.  Medvedev; Avrupa Komisyoneu’na üye ülkelerin gazın nereden gitmesine karar vermeleri gerektiğini; Gazprom olarak Türkiye vasıtasıyla Avrupa’ya gaz tedariğine hazır olduklarını belirtti. Medvedev ayrıca; Avrupa Komisyonu tarafından henüz resmi bir teklifin kendilerine ulaşmadığını Rossiya-24 TV kanalındaki konuşmasına ekledi.

Türkiye ile Rusya arasında 10 Ekim’de imzalanan hükümetlerarası sözleşmeye göre;  her biri 15,75 milyar metreküp kapasiteli 2 adet sualtı borusu inşaa edilecek. Bu borulardan birisi Rus gazını direkt olaran Türk piyasasına taşırken diğeri ise Türkiye transit geçişli Avrupa’ya taşıyacak. Ancak; ikinci borunun yapılması Avrupa’nın Rus gazına olan ilgisi ve kararları ile realize olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top