DÜNYA

Time Warner’ı AT&T aldı

ABD’li medya devi Time Warner’ı yine ABD’li telekomünikasyon devi AT&T’nin 86 milyar dolara al.ması konusunda anlaşma sağlandı.

BBC’nin internet sitesinde yazan habere göre; ABD’li telekomünikasyon devi AT&T; medya devi Time Warner’ı yaklaşık olarak 86 milyar dolara alacak. Yılın en büyük satış anlaşmalarından birisi olacak sözkonusu devir; düzenleyici otoritelerin onayı alındıktan sonra gerçekleşecek.

Sözkonusu anlaşmayla , AT&T’nin dağıtım ağı ile Warner Bros film stüdyoları, HBO ve CNN tv kanalları  birleşmiş olacak. AT&T ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı, bu durumu “mükemmel eşleşme” olarak nitelendirirken; medya gücünü çok fazla elinde bulunduracaklarına dair eleştiriler yükseliyor.

Anlaşma, ABD’li rekabet düzenleyici kurumlar tarafından tüm yönleriyle incelenecek. Zira, AT&T hali hazırda ABD’de 3. büyük kablo tv sağlayıcısı durumunda. AT&T’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Randall Stephenson, rekabeti düzenleyici kurumlardan herhangi bir engel çıkmasını ummadığını söyledi.Stephenson, iki şirketin tamamlayıcı güçle mükemmel eşleşmesi olarak nitelendirdiği satınalma sonucunda; medya ve telekomünikasyon sektörlerinin müşteriler, içerik yaratıcıları, dağıtıcılar ve reklamcılar için nasıl elele verip birlikte çalışacaklarına dair yeni bir yaklaşım sunacağını açıkladı.
 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top