BORSA

Tekfen o projeyi aldı

Tekfen Holding grup şirketi Tekfen İnşaat, Katar’daki 2,1 milyar dolarlık otoyol projesinde nihai anlaşmayı imzaladı.

2,1 milyar dolarlık proje

Tekfen Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) göndermiş olduğu açıklamaya göre; Tekfen Holding  grup şirketlerinden Tekfen İnşaat; Katar’daki Al Khor Expressway isimli otoyol projesinin sözleşme görüşmeleri tamamlayarak 2,1 milyar USD’lik anlaşmayı imzaladı.

Tekfen Holding 23 Ağustos tarihinde;  Katar’da Belediyeler ve Çevre Bakanlığı ile sözkonusu proje için ön ptrotokolün imzalandığını KAP’a bildirmişti.

34 km uzunluğunda, 36 ayda teslim

Al Khor Expressway geliş-gidiş 10 şeritli ve üzerinde çeşitli kavşaklar, viyadükler, alt ve üst geçitlerin olduğu toplamda 34 km. uzunluğunda bir otoyol olarak inşa edilecek. Tekfen Holding, projenin 36 ay içinde teslim edileceğini de açıklamasında belirtti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top