BANKALAR

TCMB üst bantta 50 baz puan indirim yaptı

TCMB bugün yaptığı Para Politikası Kurulu toplantısında faiz koridorunun üst bandından 50 baz puanlık indirim yaparak; yüzde 9’a çekti.

Politika faizi değişmedi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün yapmış olduğu Haziran ayı toplantısında; piyasanın beklemiş olduğu gibi, faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirim yaptı ve yüzde 9,50 olan faiz seviyesini 9’a çekti.

Buna mukabil Merkez Bankası politika faizi olan 1 haftalık repo faizini ise değiştirmeyerek yüzde 7,50 seviyesinde bıraktı.

TCMB ,Geç Likidite Penceresi uygulaması içinde, Bankalararası Para Piyasası’nda saat 16.00-17.00 arası gecelik vadede uygulanan Merkez Bankası borçlanma faiz oranını  yüzde 0 düzeyinde sabit tutarken, borç verme faiz oranını ise  yüzde 11’den 10,50’ye indirdi.

(İHA)

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top