GÜNDEM

Taşeron İşçilere Hükümetten Müjde Geldi!

Taşeron işçilerin aylardır bekledikleri güzel haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir açıklama yaparak, “Taşeron, sözleşmeli veya başka bir statüde çalışan tüm kesimleri aynı çatı altında değerlendirmeyi planlıyoruz. Bu meseleyi bu yıl içinde halledeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan taşeron işçilerin yüzünü güldürecek açıklama geldi. Bakan Müezzinoğlu, sözleşmeli, taşeron ya da başka bir statüde çalışan bütün kesimleri aynı çatı altında toplamayı planladıklarını söyledi. Müezzinoğlu açıklamasında, “Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek.” dedi.

HEPSİNİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYACAĞIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Best FM’de “Konuşan Türkiye” programına konuk oldu. Burada çalışanlara yönelik açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, kamuda farklı statülerde çalışan çok sayıda kişi olduğunu ve onlarla ilgili olarak yeni bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Bakan Müezzinoğlu açıklamasında, “Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek.” ifadelerini kullandı.

İSTİHDAMA 1.5 MİLYON KİŞİLİK DESTEK

Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, devletin istihdam yaratacak olan iş verenlere teşvik vereceğini belirterek, “Vergi yükünü karşılamak suretiyle işverene destek olacağız. Bunun adı ‘Süper İstihdam Teşviki’dir. Bu kapsamda 1,5 milyon kişilik istihdama destek vereceğiz.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top