Suriye Türkiye'nin yerini aldı

Rus Kommersant gazetesi Suriye'nin, Rusya'ya meyve ve sebze ihracatına başladığını, Türkiye'ye uygulanan yasaktan dolayı oluşan boşluğu kısmen doldurmasının beklendiğini yazdı.

Suriye Türkiye'nin yerini aldı
Suriye Türkiye'nin yerini aldı admin
Rus perakendecilerle görüşme yolunda Russia Today'in haberine göre; Rus gıda ithalatçısı Adyg-Yurak'ın Genel Müdürü Aslan Panesh  yerel gıda perakendecileriyle Suriyelilerin ürününü satma konusunda görüştüklerini Kommersant'a söyledi. Panesh'in söylediğine göre  Suriye'den gıda ithalatından çekinmelerine sebep olan ürün ambalajlarındaki kalitesizlik halen mevcut. Ancak Adyg-Yurak önümüzdeki 6 ay içinde Suriye'ye modern paketleme ürünleri üretecek bir yatırım yapmayı planlıyor. Böylelikle Suriye'den haftalık olarak 3-5 bin ton meyve ve sebze ithali yapabileceklerini söyleyen Panesh, Şirket olarak şu ana kadar 3 milyon dolarlık lojistik destek yatırımı yaptıklarını, bu alandaki yatırım tutarlarının 10 milyon dolara çıkabileceğini belirtti. Suriye'deki karışıklık tedirgin ediyor Panesh'e göre 3 bin tona yakın portakal, limon, greyfurt, domates ve lahana Suriye'den Rus Novorossiysk limanına ulaştı. Sovecon Araştırma Merkezi İcra Direktörü Andrey Sizov'a göre, Suriye'de süregelen karışıklık nedeniyle Adyg-Yurak'ın Rus yüksek satış hacmine sahip perakendecileri ile Suriye'den gıda ithali konusunda anlaşma sağlaması kolay olmayacak. Sizov, bu tarz gıda maddelerinin tedarik ve dağıtımı için aylık bazda sözleşme yapıldığını belirterek,  Adyg-Yurak'ın dev perakendecileri ikna edeceği konusunda emin olmadığını söyledi. Bu arada Türkiye'ye uygulanan ekonomik yaptırımlar sonucu ülke ekonomisinin yıllık kaybının 3,1 milyar USD olacağını, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek beyan etmişti.
Rusya'nın Türkiye'ye olan ekonomik yaptırımları Rusya'nın Türkiye'ye yaptırımları Rusya'nın yaptırımları Rusya'ya yapılan tarım ürünleri ihracatı Suriye Rusya ihracatı Türkiye Rusya İhracat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?