DÜNYA

Starbucks’ın nakdi birçok bankadan fazla

Dünyaca ünlü kahve dükkânı zinciri Starbucks’ın şirket kartlarında ve mobil uygulamalarında biriken nakdin, ABD’li finans kurumlarından birçoğunun sahip olduğundan fazla olduğu açıklandı.

Russia Today’in Marketwatch kaynaklı haberinde S&P Global Market Intelligence’ın  ABD’li kahve dükkânı zinciri Starbucks için , bu yılın ilk çeyreğinde, müşterilerin Starbuck kartlarında ve mobil uygulamalarında biriken 1,2 milyar dolar nakit para ile birçok bankadan daha fazla nakde sahip olduğunu açıkladığını bildirdi.

Starbucks müşterileri uygulamaları ve kartları kullanarak içecek, yiyecek ve diğer türlü ürünleri satın alabiliyorlar.
Şirket, ikinci çeyrekteABD ve Kanada’da ürün satışlarının yüzde 41’inin Starbucks kartları kullanarak,  yüzde 24’ünün de mobil uygulamalar yoluyla yapıldığını açıkladı. Firma, ABD’de Nisan’dan Haziran’a 12 milyon aktif kart üyesi kazanmış.

Noel akşamında milyonlarca hediye kartı satan zincirin birçok ABD’li finans kurumlarından daha fazla nakde sahip olduğu biliniyor. Starbucks, 68 ülkede 23 bin dükkanı ile Amazon’dan sonra en hızlı büyüyen marka değerine sahip. Ayrıca, 10 yıldır dünyanın en etik şirketleri arasında yeralıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top