BANKALAR

SPK’dan Zorlu Enerji’ye onay

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ( SPK ) dün yayınlamış olduğu haftalık bülteninde, Zorlu Enerji’nin bedelli sermaye artırımı ile 11 şirketin toplamda 27,2 milyar TL’lik borçlanma aracı ihracına onay çıktı.

SPK, Zorlu Enerji’nin mevcut 750 milyon TL olan sermayesini yüzde 167 oranında bedelli artırarak 2 milyar TL’ye çıkarmasını onaylamış.

Dün yayınlanan SPK haftalık bülteninde, Zorlu Enerji’nin bedelli sermaye artırım onayı dışında, 11 kurumun toplamda 27,2 milyar TL’lik borçlanma aracı ihracını onayladı.

Borçlanma aracı ihracı onaylanan şirketler arasında Ziraat Bankası ve Halk Bankası da bulunuyor. Tüm şirketler ve onay aldıkları ihraç tutarları aşağıda yeralmaktadır:

T.C. Ziraat Bankası ( yurtdışında halka arz edilmek üzere 4 milyar USD ), TSKB (  yurtdışında halka arz edilmek üzere 500 milyon USD ), Nurol Yatırım Bankası ( Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 186.368.750 TL ), IC İçtaş Enerji Yatırım Holding (  Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 300 milyon TL ), Başer Faktoring A.Ş. ( Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 75 milyon TL ), Ziraat Finansal Kiralama ( Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 300 milyon TL ), Sümer Faktoring A.Ş. ( Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 51 milyon TL ), İş Yatırım ( Tahsisli/Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek  üzere 2,5 milyar TL ), Şeker Yatırım ( Halka Arz/ Tahsisli/Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 100 milyon TL ), Şeker Faktoring A.Ş. (  Halka Arz/ Tahsisli/Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 95 milyon TL ) ve Türkiye Halk Bankası (  Halka Arz/ Tahsisli/Nitelikli Yatırımcı’ya arz edilmek üzere 6 milyar TL ).

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top