BORSA

SPK’dan Selva Gıda’ya rekor ceza!

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) haftalık bülteninde, Adese Alışveriş Merkezleri ( ADESE ) paylarında Selva Gıda’nın yapmış olduğu işlemler nedeniyle Şirkete, 651.838 TL’lik idari para cezası uygulanmasına karar verdiğini açıkladı.

SPK’nın dün yayınladığı 2017 yılının 3. haftalık bülteninde; Selva Gıda San. A.Ş.’ye  sermayesinde yüzde 13, 22 pay sahibi olduğu Adese Alışveriş Merkezleri ADESE paylarındaki işlemleri nedeniyle 651.838 TL idari para cezası verildi.

ADESE paylarını SPK’dan onaysız satmışlar

Selva Gıda’nın bu cezayı almasındaki gerekçe ise;   Adese Alışveriş Merkezleri’nde yönetim kontrolüne sahip olarak, 22 Ağustos – 23 Kasım 2016 tarihleri arasında ADESE sermayesinin yüzde 10’unu ve dolaşımdaki payların nominal değerinin yüzde 50’sini aşan payları SPK onaylı pay satış bilgi formunu ilan etmeden Borsa İstanbul’da satması..

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top