BORSA

SPK’dan İpek’lere Kurumsal Yönetim cezası

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) haftalık bülteninde; Akın İPEK ve ailesi ile İsmet KASAPOĞLU ve Yusuf KÖYCE hakkında; Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne aykırılık nedeniyle kişi başına  808.500 TL idari para cezası verdi.

SPK; Koza Anadolu Metal ( KOZAA )  şirketinde yapmış olduğu incelemeler sonucunda; “Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporunun Koza Metal’in 2013 yılınailişkin faaliyet raporunda yer almaması veKurumsal Yönetim İlkelerinin 4.5.2 no’lu maddesinin gereklerinin yerine getirilmemesi” nedeniyle Koza Anadolu Metal, Koza- İpek Holding A.Ş., Hamdi Akın İPEK, Cafer Tekin İPEK, Melek İPEK, İsmet KASAPOĞLU ve Yusıuf KÖYCE hakkında 539’ar bin TL İdari Para Cezası uygulanmasına karar verdi.

İpek Doğal Enerji’de yaptığı incelemeler sonucunda ise; SPK; Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporunun İpek Enerji’nin 2013 yılına ilişkin faaliyet raporunda yer almaması nedeniyle ; İpek Doğal Enerji, Koza-İpek Holding A.Ş., Hamdi Akın İPEK, Cafer Tekin İPEK, Melek İPEK, İsmet KASAPOĞLU ve Yusuf KÖYCE hakkında 269.500 ‘er TL İdari Para Cezası verdi. Böylelikle, İPEK ailesi ve İsmet KASAPOLU ile Yusuf KÖYCE kişi başına 808.500 TL para cezası ödeyecekler.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top