BORSA

SPK’dan bir gayrimenkul değerleme şirketine ceza

SPK, Fokus Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’ne 24.672 TL İdari Para Cezası vererek faaliyetlerini durdurdu.

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ), Perşembe akşamı yayınlamış olduğu bülteninde Fokus Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nde yapmış olduğu incelemeler sonucunda idari para cezası vererek faaliyetlerini durdurdu.

Hem para cezası hem faaliyetlerini durdurma

SPK  Bülteni’nde; Fokus Gayrimenkulün  muhtel”if bildirim, finansal raporlama ve bağımsız denetim yükümlülüklerini mevzuatta düzenlenen sürelerde yerine getirmemesi” nedeniyle SPKnu Seri: VIII, No: 35 sayılı “Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler İle Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”in 22’nci maddesi, Seri: X, No: 22 “Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğ”in “Başlangıç Hükümleri” başlıklı Kısmının 5’inci maddesinin birinci fıkrası ve II-14.1 “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği”nin 10’uncu maddesinin ikinci fıkrasına aykırılık teşkil etmesindan dolayı Fokus Gayrimenkul Değerleme’ye 24.672 TL İdari Para Cezası verilmesini uygun buldu .

SPK ayrıca Seri: VIII, No: 35 sayılı “Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler İle Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”in “Faaliyetin Durdurulması” başlıklı 8/A maddesi kapsamında Fokus Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top