BORSA

SPK’dan 2 bedelsiz 1 bedelli onayı

SPK, seans kapanışından sonra KAP’ta duyurmuş olduğu haftalık bülteninde Ostim Endüstriyel ve Finansbank’ın bedelsiz sermaye artırımlarıyla Torunlar GYO’nun bedelli sermaye artırımını onayladığını açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) 19 Aralık akşam saatlerinde yayınlamış olduğu haftalık bülteninde 2 şirketin bedelsiz sermaye artırımı ile 1 şirketin bedelli sermaye artırımına onay verdiğini açıkladı.

Bedelsiz sermaye artırımları onaylanan 2 şirket Ostim Endüstriyel ve Finansbank olurken, bedelli sermaye artırımı onaylanan şirket ise; Torunlar GYO oldu.

SPK Bülteni’ne göre, OSTİM Endüstriyel mevcut 18 milyon TL olan sermayesini 9 milyon TL ( yüzde 50 ) bedelsiz artırarak 27 milyon TL’ye yükseltecek. Şirket sözkonusu tutarı içkaynaklardan karşılayacak.

Finansbank ise; 3 milyar TL olan sermayesini 150 milyon TL ( yüzde 5 ) artırarak 3.150.000.000 TL’ye çıkaracak. Finansbank’ın yapacağı yüzde 5 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı ise karpayından karşılanacak.

Yine SPK Bülteni’ne göre, Torunlar GYO’nun mevcut 500 milyon TL olan sermayesinin 500.004.823 TL’ye çıkarılması ise,  Şirketin TRN Alışveriş Merkezleri Yatırım ve Yönetim A.Ş.’yi devralması nedeniyle birleşme işlemi neticesinde Torunlar GYO’nun ihraç edeceği payların TRN’deki diğer ortağa tahsisli olarak verilmesi için yapılacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top