SPK'dan 2 aracı kuruma para cezası!

SPK'nın dün akşam yayınladığı haftalık bülteninde yeralan bilgilere göre; SPK Invest AZ ve Işık Menkul Değerler'de yaptığı incelemeler sonucunda sırasıyla 22.407 TL ve 44.814 TL İdari Para Cezası uygulanması kararı aldı.

SPK'dan 2 aracı kuruma para cezası!
SPK'dan 2 aracı kuruma para cezası! admin
Sermaye Piyasası Kurulu Haftalık Bülteni'nde ; 2 aracı kuruma idari para cezası verildi. Bu kurumlardan birisi Invest AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. , diğeri ise Işık Menkul Değerler A.Ş. SPK, Invest AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'de yapmış olduğu incelemeler sonucunda; Kurum'un Çerçeve Sözleşmede belirlenmesi gereken unsurlara yer vermediği gerekçesiyle ve SPKnu Seri V No 125 sayılı Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri ve Bu İşlemleri Gerçekleştirebilecek Kurumlara İlişkim Esaslar Hakkında Tebliğ'in 6. maddesine aykırılık teşkil etmesinden dolayı Invest AZ'ye  22.407 TL İdari Para Cezası verdi. SPK'nın İdari Para Cezası verdiği diğer kurum ise Işık Menkul Değerler A.Ş. oldu. SPK'nın Kurum'da yapmış olduğu incelemeler sonucunda; Kurum personelinin izinsiz yatırım danışmanlığı faaliyetinde bulunması nedeniyle ve SPKnu Seri:V, No:55 sayılı Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ'in 5. maddesine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle 22.407 TL; Yine Işık Menkul Değerler personelinin yatırımcının hak ve menfaatine aykırı olacak şekilde işlem yapması nedeniyle de  SPKnu Seri:V, No:46 sayılı Aracılık Faaliyetleri ve Aracı Kuruluşlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ'in 58 /1 fıkrası 1. bendine aykırı olması durumundan dolayı da  22.407 TL olmak üzere toplamda 44.814 TL İdari Para Cezası verdi.
FOreks Piyasası işlemlerine ceza Gündem Sermaye Piyasası Kurulu idari para cezaları SPK ceza SPK cezası almış aracı kurumlar SPK Haftalık Bülten SPK İdari Para Cezaları SPK Invest AZ ceza SPK Işık Menkul ceza SPK izi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?