GÜNDEM

S&P Türkiye’ye Fevzi Timuçin Engin atandı

Dünyaca ünlü Kredi Derecelendirme Kuruluşu Standard & Poor’s’un ( S&P ) Türkiye Müdürlüğü’ne Fevzi Timuçin Engin atandı.

S&P Türkiye Ülke Müdürlüğü’ne Fevzi Timuçin Engin atandı. S&P Türkiye Müdürlüğü’nü bugüne kadar Zeynep Holmes yönetiyordu. Zeynep Holmes ise bundan sonra S&P Global Ratings Yönetim Kurulu Üyesi ve EMEA Bölgesinin İdari Müdürü olarak görev alacak.

S&P Türkiye’de 2011 yılından beri faaliyet gösteriyor.

Fevzi Timuçin Engin Hakkında

Bilkent Üniversitesi’nde bankacılık ve ardından Kanada’da Ottawa Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında ( MBA ) eğitim alan Timuçin Engin, profesyonel yaşamı boyunca finans sektörünün lider firmalarında çalıştı. Engin, ilk once Toronto’da Scotiabank ( The Bank Of Nova Scotia ve ardından Lusight Research şirketinin EMEA finansal kurumlar araştırma ekibi başında elde ettiği deneyimin ardından, Dubai Grup’ta yatırım yöneticisi olarak görev aldı ve Grubu portföy şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak temsil etti.

Son olarak, S&P Global Ratings Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ( CEEMEA ) Bölgesi’nin finansal hizmetler ekibinde direktör olarak görev alan Timuçin Engin, çalıştığı farklı ülkelerde elde ettiği deneyimle bundan böyle S&P Global Ratings Türkiye’nin faaliyetlerine liderlik edecek. Timuçin Engin evli ve bir çocuk babası.

(İHA)

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top