BORSA

Socar yine Petkim sattı

Socar Turkey Enerji A.Ş.; Petkim hisselerinde 17 Ekim’de 4,35 TL fiyattan 35 milyon adet satış yaptığını KAP’a bildirdi.

14 Ekim Cuma günü yayınladığı Kamuyu Aydınlatma Platformu ( KAP ) bildirisinde,  sahip olduğu Petkim hisselerinden 20 Mayıs 2016’da Merkezi Kayıt Kuruluşu’na ( MKK ) Borsa’da işlem görebilir statüsüne kavuşturmak için kaydettirmiş olduğunun bir kısmını Ekim ayı içerisinde satabileceğini belirten Socar Turkey Enerji A.Ş.; sözkonusu satışı 17 Ekim’de gerçekleştirdi.

Socar Turkey Enerji A.Ş.’den seans ortasında gelen açıklamaya göre; Pekim hisselerinde  4,35 TL fiyattan olmak üzere 35 milyon adet satış gerçekleştirmiş.  Böylelikle Socar Turkey Enerji A.Ş.’nin Petkim’de doğrudan payı yüzde 3,65 oranından yüzde 1,32’ye düşerken; bağlı ortaklığı SOCAR Turkey Petrokimya A.Ş. vasıtasıyla Petkim’de sahip olduğu yüzde 51’lik pay değişmemiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top