Şimşek'ten ayrılma haberine yalanlama

Sözcü Gazetesi'nde yeralan ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile ilgili "Şimşek’ten veda sinyali"'ne ilişkin haber  Başbakan Yardımcılığı tarafından yalanlandı.

Şimşek'ten ayrılma haberine yalanlama
Şimşek'ten ayrılma haberine yalanlama admin
Sözkonusu habere ilişkin olarak Başbakan Yardımcılığı tarafından yapılan açıklamada;  Mehmet Şimşek'in  Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi'ni tanımadığı iddia edilerek,  algı operasyonu oluşturma çabası  olarak nitelendirildi ve oldukça sert bir yalanlama açıklaması yapıldı. Sözkonusu açıklamada "Sözcü Gazetesi bugün ilk sayfadan “Şimşek’ten veda sinyali” şeklinde, gerçekleşmemiş bir mülakat havasında, masa başında derleyerek, zorlama ve adeta bilinçli bir şekilde algı operasyonu oluşturma gayreti ile garip bir habere imza atmıştır. Sn. Başbakan Yardımcımız Sözcü Gazetesinin Ankara temsilcisini hiçbir şekilde tanımaz ve kendisine hiçbir şekilde ayaküstü mülakat vermemiştir" denilerek, haberi yapan kişinin AVM ziyaretinde sade bir vatandaş gibi fotoğraf çektirdiği belirtildi. Mehmet Şimşek'in TÜSİAD kokteylinde, ya da başka platformlarda söylediği sözlerin alınarak haberin belli bir amaç içerisinde oluşturulduğu ifade edildiği açıklama şu şekilde devam etti.

"Gazete temsilcisi, Başbakan Yardımcımızın fırsat buldukça çocukları ile rutin olarak gerçekleştirdiği AVM ziyareti esnasında, üstelik kendisini tanıtmadan, sade bir vatandaş gibi fotoğraf çektirmek istediğini söylemiştir.Sözcü Gazetesi ardından bu fotoğrafla masa başı Başbakan Yardımcımız Şimşek’in çeşitli programlarda her kabine değişikliği esnasında gazeteci arkadaşların kendisine yönelttiği sorulara her zamanki rutin olarak verdiği cevapları derleyerek garip bir habere imza atmıştır Bu çerçevede, her fırsatta ve her platformda “ülkeye hizmeti büyük onur olarak görüyorum”, “Görev verilirse boynumuz kıldan incedir” sözlerini dile getiren Başbakan Yardımcımızın, bu kişi ile ayaküstü fotoğraf çektirirken sade bir vatandaş diyaloğu ile “her şeyin hayırlısı olsun” şeklindeki rutin bir sözünü gerçekleşmemiş bir mülakat havasında, masa başı zorlama ifadelerle ve yorumlarla, üstelik “veda sinyali” şeklinde verilmesi hiçbir şekilde gazetecilik etiği ile bağdaşmamıştır. Okuyucularını kurgusal bu haber ile kandıran bu gazeteyi esefle kınıyoruz."

(İHA)
Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek mehmet şimşek Mehmet Şimşek gidiyor mu SOZCU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?