Sberbank'tan İslami Bankacılık adımı

Russia Today 'de yeralan habere göre Denizbank'ın neredeyse tamamına sahip olan Sberbank,  müslüman nüfus çoğunluğuna sahip olan Tataristan'da Eylül ayı itibariyle İslami Bankacılık konusuna girmeyi niyet ediyor.

Sberbank'tan İslami Bankacılık adımı
Sberbank'tan İslami Bankacılık adımı admin
Müslüman nüfus yoğunluğuna sahip Tataristan pilot bölge RT/ İslâmiyetin faizle borç vermeyi yasaklayan bir din olması nedeniyle ve müslüman nüfusun yoğun olduğu Tataristan'da bu yönde bir İslami Bankacılık atağına geçecek olan Rus Sberbank, yatırım yaptığı işlerden gelen kârı , faiz yerine getiri olarak sunacak. Sberbank'ın Başkanvekili Maxim Poletaev'e göre; Rusya Merkez Bankası , Rusya'a İslami Bankacılık yapılabilmesi için kanunlarda değişiklik yapılmasını tartışıyor. Poletaev, pilot işlemlerin halihazırda geçeli kanuni taslaklar üzerinden yapılacağını da sözlerine ilâve etti. Poletaev ,bu fikri bir an önce geliştirmek istediklerini ve ülkenin fonlama kaynaklarını çeşitlendirmeye ihtiyacı olduğunu belirtti. İslami Bankacılık işlemleri yasak Şu an ki durumda; Rusya'daki kanunlara göre İslami Bankacılık işlemlerinden bazıları yasak. 2015 yılı sonunda, Ekonomi Bakanı, İslami Bankacılık yapılmasına izin verilmesi fikrinin tartışma aşamasında olduğunu ifade ederek, henüz bir kanun çıkarılmadığını söylemişti. Geçen yıl Mayıs ayında  Sberbank CEO Herman Gref, geleneksel olarak ülkenin müslüman çoğunluğa sahip bölgelerinde İslami Bankacılığın tanıtılmasının iyi karşılandığını ve Arap ülkelerinden gelecek sermayeler açısından cazip bir durum oluşturacağını belirtmişti.   Gref, hatta, İslami Bankacılığın gelişmesinde aktif rol almak istediklerini , yurtdışından gelen yaptırımların arasında uluslararası iş ortaklarıyla çalışma açısından bir fırsat oluşturabileceğinin altını çizmişti.  
Denizbank Sberbank Rus Sberbank Sberbank Denizbank Sberbank Denizbank'ı satacak mı Sberbank İslami Bankacılık Sberbank not indirimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?