DÜNYA

Rusya’nın meyve ve sebze ithali başlıyor mu?

Russia Today’in haberine göre; Rusya’nın Başbakanı Medvedev, Rusya’nın Türkiye’ye meyve ve sebze ithalatı ile ilgili yasağının kalkacağına dair bir gelişmenin olmadığını söyledi.

Rusya’nın Başbakanı Dmitry Medvedev, Moskova ve Ankara arasındaki ilişkilerin normalleşme eğilimine giriyor olmasının Türkiye’den ithal edilen gıdalarla ilgili yasağın kalkacağı anlamına gelmediğini söyledi.

Medvedev,yasağın kalkmasını uman Rus perakendecilere atfen yaptığı konuşmada; Ankara ile diyaloğun tekrar başlıyor olmasının Rusya’nın bu konuda kolları açık beklediği demek olmadığını ve gıda ithali konusunun Türk yetkililerle görüşüleceğini de sözlerine ekledi.

Rus perakenciler ise Türk tarafıyla ilgili olarak yaptırımların kalkarak anlaşmaların yenilenmesi umudunu taşıdıklarını söylediler.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top