BORSA

Rekabet Kurulu TeknoSA’ya ceza verdi

Rekabet Kurumu, Bilgisayar ve Konsol Oyunları alanında faaliyet gösteren ve aralarında TeknoSA ve Bimeksi gibi iki adet halka açık şirketin de bulunduğu soruşturma sonucunda TeknoSA’ya idari para cezası verdi.

 

TeknoSA, Rekabet Kurulu’nun kendisine 18 milyon TL’lik idari para cezası kestiğini açıkladı.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen yazıya göre; Rekabet Kurulu tarafından, aralarında TeknoSA’nın da bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyetleri olan diğer şirketler hakkında; açılan soruşturma kapsamında; TeknoSA’ya 18.025.556,40 TL para cezası verildiği bildirildi. TeknoSA, sözkonusu para cezası hakkında yasal yollara başvuracağını belirtti.

 

 

 

 

Rekabet Kurulu’nun soruşturması ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık şirket Bimeks’ten de KAP açıklaması geldi.  Bimeks, yapılan soruşturmada kendi şirketleriyle ilgili olarak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediği konusunda yeterli bulguya ulaşılmadığından dolayı herhangi bir idari para cezasının verilmediğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top