BANKALAR

Protestolu senet sayısı 386 bin!

Türkiye Bankalar Birliği ( TBB ) Risk Merkezi 2016 yılı Ocak- Mayıs döneminde protestolu senet sayısının 386 bin adet, bu senetlerin toplam tutarının 4,3 milyar TL olduğunu açıkladı.,

Senet sayısı yüzde 1 azalırken, senet tutarı yüzde 19 arttı

TBB Risk Merkezi’nin yaptığı açıklamaya göre, 2016 yılı Ocak-Mayıs döneminde geçen 5 ayda 386 bin senet protesto edildi. Protesto edilen senet sayısında yıllık bazda yüzde 1’lik azalma olurken, toplam senet tutarında yüzde 19’luk artış meydana geldi.

İstanbul, en fazla protestolu senet sayısında sahip il iken, onu Ankara, İzmir, Konya ve Burs takip etti. Senet tutarları bakımında da ülke genelinde protesto edilen senetlerin yüzde 29’luk kısmını İstanbul, yüzde 10’luk kısmını Ankara, yüzde 8’lik kısmını İzmir, yüzde 4’lük kısmını Konya ve Antalya oluşturdu.

(İHA)

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top