Petrol Ofisi satılıyor!

Avusturya merkezli OMV şirketi, Türkiye'de sahip olduğu Petrol Ofisi hisselerinin tamamının satışı için süreci başlattığını açıkladı.

Petrol Ofisi satılıyor!
Petrol Ofisi satılıyor! admin
OMV bir süredir petrol arama ve üretim ile entegre rafineri aktivitelerine odaklanmak için strateji geliştiriyordu. Şirketten bu hususta yeni bir adım geldi. OMV yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de bağlı ortaklığı OMV Petrol Ofisi A.Ş.'nin hisselerinin tamamının satılması için sürecin başladığını duyurdu. Açıklamada, "OMV hali hazırda potansiyel satışın desteklenmesi ve öngörülen sürecin yapılandırılması için danışmanlar seçiyor. Potansiyel bir satış, OMV'nin zorlu piyasa ortamında entegre portföyünün optimizasyonunun amaçlıyor" ifadelerine yer verildi. Açıklamada ayrıca, OMV Petrol Ofisi'nin Türkiye'de akaryakıt sektöründe önde gelen bir oyuncu olduğu belirtildi. 1941 YILINDA KURULDU Petrol Ofisi, kamu ve özel sektör kuruluşları ile nihai tüketicilerin gereksinimi için petrol ve petrol ürünleri satın almak, ithal etmek ve ülkenin çeşitli yerlerinde stoklar oluşturarak pazarlamak amacıyla 1941 yılında kuruldu. 2000 yılında özelleştirilen Petrol Ofisi, Doğan Grubu tarafından satın alındı. 2010 yılında ise Petrol Ofisi'nin Doğan Grubu'nda bulunan hisselerinin tamamını satın alan Avusturya merkezli enerji şirketi OMV, Petrol Ofisi'nin yeni sahibi oldu.   2000 İSTASYONU VAR Petrol Ofisi bünyesinde yaklaşık 2.000 akaryakıt istasyonu bulunduruyor. Akaryakıt istasyonları dışında Petrol Ofisi, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 19 havaalanı ikmal ünitesine de sahip.
petrol ofisi petrol ofisi doğan grubu petrol ofisi kimin petrol ofisi omv şirketi petrol ofisi satıldı mı petrol ofisi satılıyor petrol ofisi şubeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?