BORSA

Petkim’de büyük satış

SOCAR Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdiği açıklamada; Petkim hisselerinde 25 milyon adet satış yaptığını bildirdi. 

SOCAR Enerji Petkim hissesi sattı

07 Ekim Cuma günü KAP’a Petkim hisselerinde Ekim ayı içinde  satış yapabileceğine dair bildirimde bulunan SOCAR Enerji, sözkonusu satışı bugün gerçekleştirdiğini belirtti.

SOCAR Enerji 25 milyon adet  Petkim ( PETKM ) hissesini 4,57 TL fiyatla bugün ( 10 Ekim )  sattığını  ve Petkim’deki ortaklık paylarının; doğrudan ve dolaylı olmak üzere; yüzde 56,32’den  yüzde 54,65’e düştüğünü  açıkladı.

Doğrudan payı yüzde 3,65’e düştü

SOCAR Enerji bağlı ortaklığı SOCAR Turkey Petrokimya A.Ş.’nin Petkim’deki yüzde 51’lik  payının değişmediği ifade edilen KAP açıklamasında; Petkim’in sermayesindeki doğrudan paylarının yüzde 5,32 oranından yüzde 3,65’e gerilediği bilgisi verildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top