BORSA

Pazarı değişecek hisseler

Borsa İstanbul tarafından yayınlanan KAP açıklamasında; değerlendirmelere göre Pazar değişikliği olacak hisseler Aslan Çimento ve Ege Seramik olarak belirlenmiş. 

Aslan Çimento ile Ege Seramik yer değişecek

Borsa İstanbul tarafından dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlanan duyuruya göre; Kotasyon Yönergesi’nin  Yıldız Pazar ile Ana Pazar arasındaki geçişleri düzenleyen 33. maddesi gereğince 2016 yılı Ocak-Haziran dönemine ilişkin değerlendirme çalışması sonucunda;

  • Yıldız Pazar’da işlem gören Aslan Çimento hissesinin piyasa değeri ortalaması 100 milyon TL’nin altında kaldığı için 01 Ağustos 2016 itibariyle Ana Pazar’a geçmesine,
  • Ana Pazar’da işlem görmekte olan Ege Seramik hissesinin ise piyasa değeri ortalaması 100 milyon TL’nin üstünde olması nedeniyle 01 Ağustos 2016 itibariyle Yıldız Pazar’a geçmesine karar verilmiş.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top