GİRİŞİMCİ/KOBİ

Oriflame 2016 Ağustos Kataloğunu Yayınladı

Dünyada ve ülkemizde kadın sağlığını ön planda tutarak üretim ve satış gerçekleştiren önemli firmalardan Oriflame, kadınların ekonomisine sağladığı katkı nedeniyle de örnek gösterilmektedir.

Türkiye’de birçok büyük kozmetik markası satış gerçekleştirmektedir. Özellikle kadınların güzellik ve bakım için birçok ürün satın alması ve bu ürünlerden faydalanarak istedikleri görünüme ve temizliğe kavuşmak istemeleri nedeniyle farklı kozmetik markaları da içerisinde bulundukları rekabeti artırmaktadır. Farklı markalar yalnızca kozmetik alanında üretim yapmak yerine, yani makyaj malzemeleri üreterek kadınların yalnızca güzellik alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak yerine; dermatoloji alanında da çeşitli üretimler ve satışlar gerçekleştirilmektedir. Özellikle günümüzde kadınların güzelliklerin yanında sağlıklarına da dikkat etmektedir. Çünkü insanlar, sağlığı bozuk bir cildin veya vücudun güzel de görünmeyeceğinin farkındadır. Bu nedenle seçilen markalar için titiz bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Her kadın, kendisine uygun sağlıklı ve kullanışlı bir kozmetik markasını tercih eder.

Ülkemizde kadın sağlığını hiçe sayarak üretim gerçekleştiren birçok firma yer almaktadır. Ancak kadınların bu alanda bilinçlenmesi için uyarılarda bulunan büyük firmalar, ucuz diye her ürünün satın alınmayacağını, özellikle cilde sürülen bütün ürünlerin hatta temizlik malzemelerinin de zararlının ciddi boyutlarda olabileceğini belirtmişlerdir. Oriflame firmasının yetkililerinden alınan bilgiler doğrultusunda; ülkemizdeki kadınların %64’ünün aldıkları ürünün fiyatlarını önemsedikleri belirtmiştir. Genel ekonomik sorunlar nedeniyle ön plana alınan bu durumun, aslında sağlık sorunlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturduğu belirtilmiştir. Bu nedenle yaptıkları ürünlerin hem her insanın ekonomisine uyabilecek şekilde satıldığını hem de sağlığa zarar vermeyen malzemelerden üretildiğini belirtmişlerdir. Özellikle geniş bir satış ağına sahip olan ve dünyadaki birçok ülkede kendi ürünlerinin çeşitli halkalarını oluşturarak kullanımını sağlayan ve aynı zamanda büyük bir satış platformuna sahip olan Oriflame, insanların yüz veya vücutlarında kullanılan tüm ürünlerin birçok farklı testlerden geçirildiğini ve üretimden dağıtıma kadar her türlü alanda itinalı bir çalışma gerçekleştirildiğini belirtmişlerdir.

oriflame

Dünyaca Ünlü Güzellik Şirketi Oriflame

1967 yılından beri çalışmalarını sürdüren Oriflame, İsveç’te kurulmuştur ancak kısa sürede büyük bir alana yayılmış, günümüzde ise 60’dan fazla ülkeye doğrudan satış gerçekleştirmektedir. Bu şirketin dünyanın önemli noktalarında üretim merkezleri yer almaktadır. Lüksemburg ve İsviçre’de bulunan merkez ofislerinden yönetimleri sağlanmakta ve tüm dünyadaki her müşterisi için önemli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Büyük bir güzellik şirketi olarak bilinen ve ülkemizde de birçok kullanıcı tarafından satışı gerçekleştirilen Oriflame ürünleri, geniş bir yelpazeye sahiptir. Bünyesindeki 4 milyona yakın üyesiyle dünyanın her yerinde satış gerçekleştiren bu firmada, insan sağlığı ön planda tutulmaktadır. Güzellik ve bakım için ürettiği birçok ürünü ile ödüllere layık görülen ve hiçbir zaman çalışma disiplininden ödün vermeyen bu firma, aynı zamanda dünya genelinde milyonlarca kadının kendi ekonomisine katkı sağlamasına yardımcı olarak ciddi bir projeye de imza atmıştır. Oriflame’a üye olan kadınlar, yaptıkları satışlar üzerinden ve yaptıkları yeni üyeler üzerinden kazanç sağlamaktadır. Türkiye’de de aynı şekilde kadınların ev ekonomilerine ciddi katkılarda bulunan firma; birçok kadının bu alanda üst düzeye gelmesini ve firmanın ülke temsilciliklerine yönetici düzeyinde çalışmasını sağlamıştır.

oriflame-2

Her yıl yüzlerde yeni ürün çıkararak sürekli yenilenme ve daha iyi çalışmalar gerçekleştirme çabasında olan Oriflame, her ay çıkardığı katalog ile yeni ürünleri tanıtmakta, yeni kampanyalarından üyelerini ve diğer müşterilerini haberdar etmektedir. İnternet sitesi üzerinden de aylık kataloglara ulaşılabilmektedir. Ayrıca 40 farklı dilde basılan ve yayınlanan bu kataloglarda kadınların güzellik ve bakım alanında ihtiyaç duydukları her türlü ürün yer almaktadır. Her ay yayınlanan bu kataloglarda hem ürün özellikleri hem de fiyatları belirtilmekte; kadınların ihtiyaç duydukları tüm ürünler yer almaktadır. Ağustos ayı için hazırlanan katalog da yayınlanmış ve özellikle yaz aylarında ihtiyaç duyulabilecek ürünler indirimli fiyatları ile sunulmuştur.

Dünya genelindeki birçok markadan farklı olarak sağlık açısından hiçbir şikayet almayan Oriflame, Ağustos ayındaki kataloğu https://www.orikatalog.com/oriflame-agustos-katalogu/ adresinde yayına almıştır. İnternet üzerindeki sunumları ve satışlarını da en kolay ve uygun şekilde gerçekleştiren firma, kadınların ekonomisine, güzelliğine ve bakımına katkı sağlayarak kendi kalitesine uygun bir politikada ilerlemeye devam etmektedir. Bu nedenle dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen güzellik şirketleri arasında yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top