DÜNYA

OECD uyardı!

OECD tarafından yayınlanan rapora göre; ABD’nin küresel resesyondan kendini toparlarken gelir dağılımındaki eşitsizliğin arttığı belirtildi.

OECD ABD’yi küresel ekonomik resesyondan çıkma çabaları içinde gelir eşitsizliğinin artıyor olması yönünde uyardı.

Amerikanın ekonomik çıktı artışının 2008 krizi öncesi zirve olan yüzde 10’a gelmesiyle Avrupa’daki büyük ekonomilerin de önüne geçtiği görüldü. Ama OECD Genel Sekreteri Angel Gurria ABD’nin ekonomik canlanmasından gelen kazanımların paylaşılmadığını söyledi. Kadınlar ve azınlıkların geçiminin daha az iyileştiğini ifade etti.

Asgari ücreti artırmalı

 

 

Gurria, Amerikalı politikacıların -bir çok ülke için iyi bir reçete olan- farklılıkları bir kenara bırakarak asgari ücreti artırmaları gerektiğini dile getirdi.Bunun da çok fazla zaman ve politik keskinlik gerektirmediğini kaydetti.

Amerikan hükümetinin kazanılmış gelir vergisi kredisi alanını genişletmesi ve insanların yeteneklerine göre işlere dönmeleri konusunda yardım etmesi gerektiğini belirtti. OECD yatırımların artmasının verimliliğin büyümesini güçlendireceğini söyledi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top