DÜNYA

O ülkede yabancılar için kurallar esnedi

Denizaşırı yatırımları fazlalaştırmak ve yabancı  sermayeyi çekebilmek için Hindistan yabancı sahipliği kurallarında radikal değişiklikler yaptığını duyurdu.  

BBC’de yeralan haberde; Hindistan’ın ülkeye daha fazla yabancı sermaye çekebilmek adına yabancı sahipliği kurallarında radikal değişiklikler yaptığı bilgisi yeraldı.

Sözkonusu değişikliklerden biri olarak yazılan;  havayolları ve bazı savunma sanayi sektörlerinde yabancılar yüzde 100 pay sahibi olabilecekleriydi. Önceki kanuna göre; yabancılar havayollarında en fazla yüzde 49, savunma sanayiinde yüzde 74 oranına pay sahibi olabilmekteydiler.

Denizaşırı perakendeciler için de sattıkları ürünlerin yüzde 30’unun Hindistan kaynaklı olması konusunda bir esneklik sağlanacak. Gıda üretimi ve eczacılık ürünleri için olan yatırım kuralları da esnetilecek.

Yeni kuralların, Hindistan hükümeti tarafından istihdam ve iş yaratma açısından itici bir güç sağlama amacına uygun olarak oluşturulduğu açıklaması yapıldı.

Merkez Bankası Başkanı görevinden ayrılacak

 

Sözkonusu yeni uygulamaların tam da , yurtdışında prestij sahibi, Hindistan Merkez Bankası Başkanı Raghuram Rajan’ın görevinden ayrılacağı yönünde açıklamasından sonra gelmesi dikkat çekti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top