GÜNDEM

O furyaya Banvit de katıldı..

2015 yılının ekonomik açıdan olsun, siyasi açıdan olsun zorlu koşulları nedeniyle pekçok şirket nakit ve tahsilat sıkıntısı içine düştü.

Nakit sıkıntısını aşmakiçin

Tahsilat yapamayan ya da nakit sıkıntısı içinde bulunan şirketler birer birer alacaklılarıyla borç öteleme anlaşması yapıyorlar. Borsa İstanbul’a kote olan pekçok şirketten bu yönde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklamalar geldi ve sizlerle haberra ekonomi servisi olarak bu açıklamaları düzenli olarak paylaştık.

Borçların refinansmanı için kredi görüşmesi

KAP’a son gelen açıklama ise tavukçuluk sektörünün en eskilerinden olan BANVİT Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş. ‘den geldi. Şirket,  bugün gönderdiği açıklamasında; Şirket Yönetim Kurulu’nun mevcut banka kredi borçlarının refinansmanının sağlanması ve borçların uzun vadeye yayılması amacıyla çeşitli bankalarla kredi kullanımı konusunda görüşmelere başlanması yönünde karar aldığını duyurdu.

Tahvil çıkardı

Konuyla ilgili gelişmeler olduğunda, kamuoyuyla paylaşacağını da açıklayan Banvit, özel sektör tahvili de çıkararak nakit elde etme yoluna da gitmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top