O da işçi çıkartacak...

Avrupa Bölgesi'ndeki karlılığını korumak adına Ford Motor Co. Avrupa'daki birtakım modellerini üretmeyi bırakacak ve yüzlerce personelini işten çıkaracak.

O da işçi çıkartacak...
O da işçi çıkartacak... admin
200 milyon USD tasarruf edecek BBC/ Amerikan oto üreticisi dev şirket Ford, Avrupa'daki çalışan sayısını azaltarak 200 milyon USD tasarruf etmeyi planlıyor.  Şirketten yapılan açıklamada; üretimdeki verimliliğin arttırılarak gereksiz işçi çalıştırmayı engelleyici bir programın uygulanıyor olduğu belirtildi.   Karlı modellere yönelecek

Ford, ayrıca bundan sonra üretimdeki odaklarını en çok kar getiren spor araç v.b. gibi modellere kaydıracaklarını da belirtti.  Ford'un Avrupa birimi 4 yıldan bu yana ilk kez 2015 yılında kara geçmeyi başardı. Grup geçen sene toplamda 10,8 milyar USD kar etmişti. Ford'un Avrupa Birimi Genel Başkanı Jim Farley, bunun iyi bir adım olduğunu; şirket olarak ,  sezonluk iniş ve çıkışlarda enerjik bir şirket olarak kalabilmek adına dönüşüme inandıklarını ve gerekli adımları atacaklarını söyledi.

İngiltere ve Almanya'daki çalışanlar etkilenecek BBC İstihdam ve sanayii muhabiri  John Moylan'a göre,   İngiltere ve Almanya'daki Ford çalışanları işten çıkarmalardan en fazla etkilenecek. İdari, Satış ve Pazarlama gibi bölümlerden çıkarmalar olacağı düşünülüyor. Ford'un İngiltere'deki fabrikalarında yaklaşık 14 bin kişi çalışıyor. Ford Avrupa zaten bir takım fabrikalarını ağır zarar yazmamak adına kapatmıştı. Geçen yıl, Avrupa birimi 259 milyon USD kar yazarak bir önceki yılın 598 milyon USD zararını bir ölçüde çıkarmış oldu. Amerikan oto devinin  bu yıl  ayrıca 7 yeni veya tekrar dizayn edilmiş araçları satışa sunması bekleniyor. Bu araçlar arasında Focus RS, Kuga ve Edge SUV var.        
Elektrikli Ford Focus Ford Edge SUV Ford Focus RS Ford işçi çıkarıyor Ford Kuga Ford'un yeni araba modelleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?