GÜNDEM

Nihat Zeybekçi Çin’e gidiyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, G20 Ticaret Bakanları Toplantısı çerçevesinde Çin’de yapılacak olan gayriresmi Bakanlar toplantısına katılmak üzere Çin’e gidiyor.

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Bakan Nihat Zeybekçi 9-10 Temmuz tarihlerinde Çin’in Şangay kentinde yapılacak olan , G20 Ticaret Bakanları Toplantısı’na ve  Çin’de Çevresel Ürünler Anlaşması (EGA) Müzakerelerine İlişkin Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı’na iştirak edecek.

Sözkonusu Ticaret Bakanları Toplantısı öncesinde G20 3. Ticaret ve Yatırım Çalışma Grubu Toplantısı düzenlenecek. G20 3. Ticaret ve Yatırım Çalışma Grubu Toplantısı’nda, teknik uzmanlarca üzerinden gidilerek son halleri verilecek belgeler Bakanlara sunulacak ve mutabakat sağlanan maddeleri içeren  Ticaret Bakanlar Bildirgesi kabul edilecek.

G20 Dönem Başkanlığı’nı geçen yıl Türkiye yapmış ve Ekim ayında stanbul’da gerçekleştirilen G20 Ticaret Bakanları Toplantısı’nda alınan kararların Çin’deki toplantının öncelikli gündem maddesi olması kararlaştırılmıştı.

 

(İHA)

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top