BORSA

Nestle’de grev!

Çikolatada dünya devi Nestle’nin Karacabey- Bursa fabrikasında grev başladı.

Nestle ile  Tekgıda-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşamayınca sendika, Nestle’nin Bursa Karacabey’deki fabrikasında grev başlattı.

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, görüşmelerden sonuç çıkmadığı takdirda yasal hakları olan greve gideceklerini daha önce bildirdiklerini belirterek; Nestle ile görüşmelerinde anlaşmaya varamadıklarını söyledi. Türkel ayrıca Nestle Su ve Erikli Su için görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Ücret, sosyal haklar ve çalışma koşullarının yetersizliği sorun

Türkel grev kararıyla ilgili olarak; 10 görüşme yaptıklarını ve anlaşmaya varamadıklarını, bundan dolayı greve gittiklerini kaydetti. Nestle ile görümelerde anlaşmazlık konuları arasında ücret, sosyal haklar ve çalışma koşullarının yetersizliği olduğunu dile getirdi.

Nestle’nin Karacabey fabrikasında çalışan 1.700 işçiden 900’ü bu sabah itibariyle resmen greve başladı, grev kararı işyerine asıldı ve fabrika önünde polis güvenlik şeridi oluşturdu.

 

(İHA)

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top