BORSA

Murat ÜLKER hisse aldı

Ülker hisselerindeki düşüş sonrasında Yıldız Holding’den açıklama gelirken; Murat ÜLKER de hisse alımına karar verdi ve ULKER hissesinde 17,50 TL fiyattan 100 bin adet aldı.

Murat ÜLKER tarafından KAP’a gönderilen açıklamaya göre, ÜLKER hisselerinde alım fırsatı gördüğünün ve şahsen alım kararı verdiğinin altını çizerek; 15 Kasım 2016 ( bugün ) itibariyle 17,50 TL fiyattan 100 bin adet alış yaptığını belirtti. Alış işlemi sonucunda Murat ÜLKER’in, ÜLKER Bisküvi A.Ş.’deki payı yüzde 3,29 sınırına ulaştı.

ÜLKER’deki düşüşün sebebi

Haftasonu odatv’nin internet sitesinde yeralan bir haberde Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör’ün 11 Kasım tarihinde Sabah’taki köşesinde yazmış olduğu ve FETÖ’nün kasası olarak bilinen Kaynak Holding’e son zamanlarda yurtdışı yatırımlarını büyüten ve 7’den 70’e herkese hitap eden ürünler üreten bir başka Holding’in para aktarıyor olması ile ilgili yazısına atfen ÜLKER markasının arka resim olarak kullanılması nedeniyle sözü edilen Holding’in Yıldız Holding olduğu imaları yapılmış ve Yıldız Holding’in Borsa’da işlem gören şirketleri ULKER, BIZIM ve GÖZDE hisselerinde sert düşüşler yaşanmıştı. Yıldız Holding sözkonusu yazı ile ilgili olarak haber kaynağında herhangi bir Holding ismi verilmemiş olmasına rağmen Odatv’nin kendilerini hedef göstermesiyle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) dün açıklama gönderdi.

Yıldız Holding açıklamasında; ÜLKER markasının her ne kadar kendilerine ait olsa da 1944 yılına dayanan bir geçmişi olduğu ve yazının konusunun ÜLKER markasıyla alâkalı olmadığını belirterek; ÜLKER markası ünvanlı şirketlerinin halka açık ve Borsa İstanbul’da işlem görmekte olduğunu söyleyip, bu tarz gerçek dışı ve haksız nitelikteki haberlerin yatırımcıları tedirgin ettiğinin altını çizdi. Odatv’den  haberle ilgili acil düzeltme istediklerini belirterek; hukuki ve cezai talep ve dava haklarını saklı tuttuklarını ifade etti.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top