BANKALAR

Moody’s’den Yeni Değerlendirmeler

Moody’s bazı Türk Bankaları, İstanbul ve İzmir Belediyeleri ve Toki’nin kredi notu hakkında değerlendirmeler yaptı…

wsj

Moody’s Investors Service, Kısa süre önce Türkiye’nin kredi notunu Baa3’ten Ba1’e ve yerel para cinsinden tahvil tavanını da A3’ten Baa1’e indirmişti. Dün ise Türkiye’nin 6 önemli bankasının teminatlı tahvil notlarını düşürdü. Vakıfbank, Yapı Kredi, Akbank, Garanti, Denizbank ve Şekerbank’ın teminatlı tahvil notları düşerken, Vakıf’ın teminatlı tahvil notlarını olası bir indirim için izlemede tutmaya devam etti.

İBB ve İzmir’in Notları Düştü

Diğer taraftan, Moody’s’den yapılan açıklamada İBB ve İzmir Büyükşehir Belediyesiyle TOKİ’nin kredi notları Baa3’ten Ba1’e indirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top