DÜNYA

Microsoft LinkedIn’i alıyor

Marketwatch internet sitesinde yayınlanan haberde; ABD’li bilişim devi Microsoft Corp. ; iş dünyasının sosyal ağı olan LinkedIn Corp. ‘ı  tamamı nakit olmak üzere 26,2 milyar dolara alıyor.

ABD’li bilişim devi Microsoft; iş dünyasının sosyal platformu durumundaki LinkedIn ‘i tamamı nakit olarak ödenmek üzere 26,2 milyar dolara satın alıyor.

Microsoft’un blog yazısında söylediğine göre; her bir LinkedIn hissesi için Microsoft 196 USD ödeyecek. Sözkonusu hisse satınalımını Microsoft, tahvil çıkararak finanse edecek. Satınalmada,

LinkedIn bağımsızlığını koruyacak

LinkedIn markası, bağımsızlığı ve kültürü korunacak hatta Jeff Weiner da başkan olarak yerini koruyacak ve Microsoft’un CEO ‘su Satya Nadella’ya raporlama yapacak. Sözkonusu hisse devrinin bu yıl içinde gerçekleşmesi bekleniyor. ABD seans öncesi tezgahüstü işlemlerde LinkedIn hisseleri yüzde 48 değer kazanırken, Microsoft hisselerinin işlem sırası , açıklama beklenmesi nedeniyle kapatıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top