Lufthansa o ülkeye uçuşları durduruyor

BBC'nin internet sitesindeki habere göre; Alman havayolları Lufthansa, 18 Haziran'dan itibaren ekonomik sorunlar nedeniyle Venezuela'ya uçuşları durduracağını açıkladı.

Lufthansa o ülkeye uçuşları durduruyor
Lufthansa o ülkeye uçuşları durduruyor admin

BBC/ Lufthansa,  Venezuela'nın yaşamış olduğu ekonomik kriz nedeniyle bu ülkeye olan uçuşlarını 18 Haziran'dan itibaren durduracağını açıkladı. Lufthansa, döviz üzerine olan kontroller nedeniyle Venezuela'da elde etmiş olduğu geliri dolara çevirerek ülke dışına çıkarmanın imkânsız hale geldiğini de belirtti.

Elde ettiği geliri ülke dışına çıkaramıyor Venezuela'nın ana gelir kaynağı olan petrolün fiyatının düşmesiyle birlikte ülke ekonomisi çok sert bir darbe yemiş ve enflasyon çok yükselerek çeşitli gıdalarda darlık başladı. Lufthansa tarafından yapılan yazılı açıklamada , 18 Haziran'dan itibaren Caracas ile Frankfurt arasındaki uçuşları askıya almak zorunda kaldıkları ifadesi yeraldı. Ayrıca, bu rota arasındaki uçuşlara olan uluslararası talebin düştüğünden de bahsedildi. Lufthansa, yakın zamanda hizmet vermeye tekrar başlayacağını umduğunu söyledi. Döviz rezervleri ilaç ve sanayii ekipmanı için kullanılıyor Katı döviz kontrol Huho Chavez'in başkanlığı ile birlikte2003 yılında başlamış ancak 2 yıl önce  kurallar katılaştırılarak; birçok havayolu şirketi , Venezuela'daki faaliyetlerden elde ettikleri geliri ülkelerine aktaramayıp Venezuela'nın para biri olan bolivar olarak ülkede tutmak zorunda kalmaları nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini küçültmek zorunda kaldılar. Hatta bazı havayolu şirketleri bilet ücretlerini dolar üzerinden talep  etmeye başladı. Venezuela hükümeti , koymuş olduğu kuralların öncelikli olduğunu söylüyor. Ülkede zaten yok seviyesine gelmiş döviz rezervleri ise sanayii makineleri ile ilaç almak için kullanılıyor.
Lufthansa Venezuela Venezuela Venezuela benzin üretimi Venezuela Hugo Chavez Venezuela'da ekonomik kriz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?