DÜNYA

Londra yerine Paris mi finans merkezi olacak?

Brexit’ten sonra finans merkezi olarak Paris mi gösteriliyor? Fransa Ekonomi Bakanı, Londra’daki bankaların operasyonlarını Paris’e taşımalarından memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Russia Today internet sitesinde yeralan Reuters kaynaklı habere göre; Fransız Ekonomi Bakanı Michel Sapin Cuma günü İngiltere’nin Brexit kararından sonra Londra’daki bankaların Paris’e genel merkezlerini taşımaları konusunda misafirperver olacaklarını söyledi.   Bakan basın konferasında, Paris’in İngiliz bankalarının operasyonlarını Londra’dan Paris’e kaydırmaları konusunda lobi çalışmalarının yapılıp yapılmadığı konusunda sorulan bir soruya ” iki taraf için de kırmızı halı serilebilir, üstelik herhangi ekstra maliyet de ödemeyeceğiz” dedi. Bakan Sapin ayrıca,  gerek kişisel olarak kendisinin gerekse Fransız hükümetinin; İngiltere’ye karşı  düşmanca niyetlerinin olmadığını; İngiltere’nin yeteri kadar siyasi, ekonomik ve mali zorluk yaşadığını sözlerine ekledi.

BBC’nin internet sitesinde ise, HSBC’nin bir kısım personelini Paris’e kaydıracağını dair haber çıktı ancak; HSBC yorum yapmayı reddetti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top