DÜNYA

La Farge IŞİD’e vergi ödemiş!

Fransa’nın önde gelen gazetelerinden Le Monde, La Farge’ın IŞİD’e vergi ödediği iddiasında bulunan bir habere imza attı.

Russia Today ‘in internet sitesindeki haberde ; Dünyanın lider inşaat malzemeleri şirketi olan La Farge; Fransız Le Monde gazetesinin iddiasına göre ; 2013-2014 yıllarında Suriye’nin kuzeyindeki faaliyetlerine devam edebilmek için IŞİD’e vergi ödemiş.

2010 yılında o bölgeye geldi

Gazetenin iddiasına göre; La Farge’ın Suriye’nin kuzeyindeki, IŞİD kontrolü altında olan Jalabiya bölgesindeki üretim yeri nedeniyle tehlikeli ve istikrarsız bir ortamda mümkün olduğu kadar uzun çalışmayı hedeflediği ve IŞİD ile bu yönde anlaşma yaptığı belirtildi.  La Farge , 2010 yılında kuzey Suriye’de faaliyetlerine başlamıştı.

 

Fransız çimento üreticisi La Farge, dolaylı yoldan da olsa cihatçıları, IŞİD o bölgeyi  19 Eylül 2014 yılında zaptetmeden önce bir yıldan fazla süreyle fonlamış oldu. Şubat 2015’te sözkonusu bölgeye Kürt terör örgütü YPG yerleşti ve şu an  YPG’ye yardım eden ABD, Fransız ve İngiliz özel kuvvetlerinin üssü haline geldi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top