"Kuş Serisi" Araçlar Yok Satıyor

Üretimi yıllar önce durdurulan Şahin, Kartal ve Doğan model arabalar, günümüzde de en çok satan otomobiller arasında yer alıyor.

Tofaş'ın ürettiği ve "Kuş Serisi" olarak adlandırılan "Şahin, Doğan, Kartal" model araçların seneler önce üretimi durdurulmasına rağmen en çok satan araçlar arasında yer alıyor.  Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Yanık yaptığı açıklamada "1993 model Kartal olmuş 9-9,5 bin lira. 2000 model Şahinlere bugün 13-14 bin lira isteniyor. 10 bin liranın altında kullanılabilir durumda Kuş Serisi araç kalmadı" açıklamasında bulundu. Tofaş Türk Otomobil Sanayi AŞ'nin Bursa'daki tesislerinde 1981 yılında üretimine başlanan, uzun bir döneme damgasını vurduktan sonra 2001'de seri üretimine son verilen "Kuş Serisi" otomobiller, aradan yıllar geçmesine rağmen, ikinci el piyasasının en çok el değiştirenleri arasında yer alıyor. 10 bin liranın altında satışları, yedek parçasının ucuz olması ve kolay bulunması nedeniyle tercih edilen bu araçlar, yüksek teknolojiye sahip olmadıkları için tamiratları da düşük maliyetli olabiliyor. Volkswagen'in, Türkiye'de halk arasında "kaplumbağa" ve "vosvos" olarak bilinen "Type 1" modelinde olduğu gibi son yıllarda adına kulüpler kurulan "Kuş Serisi" araçlar, sadece ihtiyaç değil bir alışkanlık, kültür ve hobi çerçevesinde de ediniliyor.
Doğan model otomobil düşük fiyatlı otomobiller Kartal model oomobil kuş serisi otomobil fiyatları otomobil satışları Şahin model otomobil tofaş marka arabalar Volkswagen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?