BORSA

Kule Hizmet halka arz ediliyor

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) ; dün yayınlamış olduğu haftalık bülteninde; Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. ‘nin halka arzedilmesine onay verdi.

Şirketin yüzde 21,74’ü halka arzediliyor

SPK Bülteni’nde yeralan bilgilere göre; SPK , Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’nin 345.343.444 TL’lik sermayesinin 75.074.662 TL’lik kısmının 3,82- 4,46 TL halka arz fiyat aralığı olmak üzere halka arzedilmesine onay verdi.

Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş., Global Tower adıyla bilinen yüzde 100 Turkcell iştiraki olan ve Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız kule şirketi olma unvanını elinde bulunduruyor. Yaklaşık olarak yüzde 21,74’lük kısmı halka arzedilecek olan Kule Hizmet’in halka arzında satılacak paylar Turktell Bilişim’e ait paylar olacak.  Halka arzda, kesin satışın arz edilecek miktarı aşması durumunda  ek satış hakkı olarak yine Turktell’e ait olan ve halka arzedilecek payların ( 75 milyon TL ) yüzde 15’i kadar  olan 11.261.199 TL ‘lik paylar da satılacak.

Halka arz 20-21 Ekim tarihlerinde

Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’nin halka arzı 20-21 Ekim tarihleri arasında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ‘nin liderliğinde yapılacak.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top