Kottan çıkan o şirketten açıklama

Borsa Yönetim Kurulu kararıyla 30 Kasım 2015 tarihinde hisseleri Borsa'da sürekli olarak işlem görmekten men edilen Ar Tarım; Şirketin şimdiki durumu hakkında bilgilendirme amaçlı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) açıklamada bulundu.

Kottan çıkan o şirketten açıklama
Kottan çıkan o şirketten açıklama admin
30 Kasım 2015 tarihinde KAP'ta yayınlanan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu kararıyla ve Şirketin hem faaliyetlerinin durmuş olduğu hem de 30 Haziran 2015 tarihli finansal tablolarını göndermediği gerekçesiyle; hisseleri daha önce yine Borsa kararıyla 28 Ekim 2015'te Gözaltı Pazarı'nda işlem görmekten geçici olarak men edilmiş olan Ar Tarım Organik Gıda A.Ş.'nin işlem görmekten sürekli men edilmişti. Borsa'ya dönmek istiyor Ar Tarım, daha sonraki süreçte Şirketin tekrar Borsa'da işlem görmesi için gerekli işlemlerde mesafe kattettiğini bildiren bir açıklama yaptı . Sözkonusu açıklamaya göre; Ar Tarım, 30 Ocak 2016'da Olağanüstü Genel Kurul yapıp yeni Yönetim Kurulu seçildiğini, Borsa'da işlem görmek için gerekli başvuruların yapıldığını anlatarak; Şirketin kattettiği mesafeler konusunda bilgi verdi. Ar Tarım'ın kattettiği yol ile ilgili bilgiler şöyle sıralandı: Şirket yeni genel merkezine taşındı ve tescil işlemleri bitti. Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) ile Ankara Merkezinde Hukuk İşleri, Denetim Dairesi ve Ortaklar Finansman Dairesi'nin katıldığı toplantıda Ar Tarım'ın tekrar hayata geçmesi konusu görüşüldü. Görüşmede halihazırda soruşturmada olan ve tamamlanması beklenen denetim raporu olduğu ve rapor bitince Ar Tarım'ı davet edecekleri bilgisi verildi. ( Rapor SPK tarafından henüz açıklanmamış. ) Genel Kurul'da Ser&Berker Bağımsız Denetim Firması ile anlaşma kararı çıkmış. Denetim ücreti Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Arslan tarafından karşılanmış. Finansal tabloların hazırlanmasında sona gelinmiş. Böylelikle Şirketin Borsa'da işlem görmesini engelleyen en büyük sorun ortadan kalkacakmış. Şirketin eski YK Başkanı Ali Kemal Tümer ve Ayhan Öztürk tarafından Ar Tarım'la hiçbir ilgisi olmadan ve usulsüz olarak verilen, sonucunda şirketin ayağa kalkmasını engelleyen 13 milyon TL , çek ve senet gibi kıymetli evrakların iptali ile yok hükmünde sayılması için suç duyurusunda bulunulmuş. Ar Tarım'ın faaliyet konusu için Lion İnşaat Tarım Tur Ltd. Şti ile iştirak için hiçbir sorun bulunmadığı, sözkonusu Lion İnşaat'ın tarım arazilerinin de bulunduğu bilgisi verilmiş. Ar Tarım'ın faaliyete geçmesi önemli Borsa İstanbul Yönetim'inin 30 Kasım tarihli kararında Şirketin tüm finansal tablolarını 30 Kasım 2016 tarihiine kadar açıklamış olması halinde hisseleri Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmeye başlasa bile eğer Ar Tarım , 30 Kasım 2016 tarihine kadar faaliyete geçmezse; Kotasyon Yönergesi 23.madde 1.fıkra c bendi kapsamında yine kottan çıkabilir ifadeleri yeralmıştı.
AR TARIM Organik Gıda A.Ş. Ar Tarım Ali Kemal TÜMER Ar Tarım Ayhan ÖZTÜRK Ar TArım Şehmuz ARSLAN ARTOG ceza SPK Ar TArım ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?