BORSA

Koç Holding vergi cezasını yapılandıracak

Koç Holding, 2010-2013 yılları için kesilen 103 milyon TL’lik vergi cezasını, 6736 Sayılı Kanun çerçevesinde yapılandırıp 30 Kasım’a kadar 23 milyon TL ödeyecek.

Hükümet tarafından çıkarılan 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’dan yararlanan şirket sayısı gittikçe artıyor. Borsa İstanbul’a kote olan halka açık şirketlerden sürekli olarak vergi cezaları ile ilgili yapılandırma açıklamaları geliyor. Bu manada son gelen açıklama da Koç Holding’ten..

Şirket KAP’a gönderdiği özel durum açıklamasında;  2010-2013 hesap dönemlerine ilişkin olarak kesilen ve gecikme faizi hariç 103 milyon TL tutarındaki vergi cezası için 6736 Sayılı Kanun kapsamında, yapılandırmak için gerekli başvuruyu yaptığını belirtti. Böylelikle, Koç Holding, yurtiçi ÜFE dahil yaklaşık olarak  23 milyon TL tutarında vergi cezasını 30 Kasım  2016’ya kadar ödeyecekmiş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top